Přístupnost v digitálním prostoru (nejen) pro neslyšící
AKCE PROBĚHNE ONLINE A BUDE DÍKY PODPOŘE PROJEKTU ZDRAVÁ PRSA PRO NESLYŠÍCÍ (ALIANCE ŽEN S RAKOVINOU PRSU) TLUMOČENA DO ČESKÉHO ZNAKOVÉHO JAZYKA. DĚKUJEME!
ODKAZ PRO ONLINE PŘIPOJENÍ SE ZOBRAZÍ ZDE 15 MINUT PŘED ZAČÁTKEM AKCE.
Na webináři se seznámíte se základními principy přístupnosti v digitálním prostoru: jak má vypadat přístupná webová stránka, nebo třeba mobilní aplikace. Probereme proč je to důležité na přístupnost v digitálním prostoru myslet a ukážeme si, kde a jak začít.
Společně si představíme příklady dobré i špatné praxe, které nám pomohou být přístupnější pro pacienty, aby měli informace, které tolik potřebují, co nejvíce dostupné.
Dotkneme se i tématu přístupnosti k informacím v oblasti nedigitální, tedy při kontaktu s lékařem a dalším zdravotnickým personálem.
Lektorky
Mgr. Kateřina Pešková - je metodička a projektová manažerka společnosti Deaf Friendly, která se od roku 2015 věnuje službám v oblasti přístupnosti pro neslyšící uživatele českého znakového jazyka.
Veronika Rafflerová - je koordinátorka projektu Zdravá prsa pro neslyšící organizace Aliance žen s rakovinou prsu, Veroniky úkolem v rámci projektu je přístupně - tedy v českém znakovém jazyce - informovat neslyšící uživatele českého znakového jazyka o tématu rakoviny prsu.
Jak se přihlásit
Registrujte se na akci stisknutím žlutého tlačítka v úvodu stránky. Registrace končí 1 hodinu před začátkem akce. Vstup je volný.
O projektu
Pacientský hub je projekt Ministerstva zdravotnictví ČR, který vznikl na podporu pacientských organizací. Zajišťuje komplexní vzdělávací program, poskytuje příležitost pro rozvoj, spolupráci a setkávání pacientů, expertů i veřejnosti v oblasti zdraví. Pořádá osvětové akce pro veřejnost.
Projekt Aliance žen s rakovinou prsu s názvem Zdravá prsa pro neslyšící informuje komunitu neslyšících o problematice rakoviny prsu a zdůrazňuje důležitost prevence. Projekt komunikuje prostřednictvím českého znakového jazyka, který je pro neslyšící osoby jazykem mateřským. V rámci projektu jsou do českého znakového jazyka přeloženy různé texty o prevenci a léčbě nádorového onemocnění prsou nebo osobní příběhy pacientek, vznikl slovník důležitých pojmů.
Aliance žen s rakovinou prsu byla založena v roce 2002, v současné době zastřešuje 40 pacientských organizací. Slouží jako informační a edukační centrum pro veřejnost, onkologicky nemocné a jejich organizace. Zároveň poskytuje metodickou pomoc organizacím onkologicky nemocných, koordinuje projekty a kampaně ve prospěch prevence a léčby nádorového onemocnění prsu, sjednocuje snahy pacientských organizací i jednotlivců o prosazování práv a rovných podmínek k léčení a rekonvalescenci žen s nádorovým onemocněním prsu a zastupuje české onkologické pacientky v mezinárodních strukturách.