Tečka za pandemií: Ztráta blízkého člověka
Akce probíhá v prostorách Pacientského hubu, U Vršovického nádraží 30. Máme pro vás připraveno i drobné občerstvení a nealko uvítací drink. Registrujte se pomocí tlačítka v úvodu stránky nejpozději 24 hodin před začátkem akce. Můžete rovněž vznést dotazy na lektory i případné speciální požadavky.
Smrt blízkého je pro člověka zátěž, která potřebuje svůj čas a prostor. Přítomnost známých, pravidelný rytmus, neformální setkávání, to vše jsou mechanismy, které pomáhají těžkou situaci zvládnout. Co ale dělat, když je nemůžeme využít? V době pandemie na nás dolehla nejen sociální izolace, ale také všude zmiňované téma smrti. Objevuje se v médiích, diskusích a je nám blíž než dřív.
Kdy lidé zvládají truchlení ještě sami a kdy potřebují odbornou pomoc? Jak téma řešit s dětmi, jak se rozloučit a znovu budovat pevnou půdu pod nohama právě teď, když nic není jako dřív? Pojďme si o tom společně popovídat.
Průvodkyní tímto večerem nám bude Sylvie Stretti, zakladatelka, ředitelka a terapeutka neziskové organizace Poradna Vigvam, která se specializuje na zpracování smrti blízkého. Má letité zkušenosti jako krizový intervent s dětmi i dospělými na linkách důvěry (Linka bezpečí, EDA linka) nebo v Domě tří přání. Má dokončený terapeutický výcvik v Systemické rodinné terapii a započatý výcvik v Logoterapii a existenciální analýze. Pracuje jako terapeutka s dětmi i dospělými v Poradně Vigvam a jako poradkyně pro děti, rodiče i pedagogy a lektorka rozvoje a vzdělávacích aktivit v mateřské škole a jeslích Bambíno.
V rámci cyklu Tečka za pandemií nabídneme účastníkům také panelovou diskuzi na téma léčby post-covidového syndromu, semináře na téma dopady covidu na duševní zdraví a cesta ke zotavení. Pokryjeme rovněž vliv pandemie na výskyt domácího násilí. Cyklus zakončíme diskuzí na téma socio-ekonomického dopadu pandemie. Záznamy z akcí budou k dispozici ke shlédnutí na webu Pacientského hubu.
Pacientský hub je projekt Ministerstva zdravotnictví ČR financovaný z Fondů Evropského hospodářského prostoru a Norska 2014 – 2021 v rámci programu Zdraví. Z tohoto důvodu pro vás nabízíme veškeré vzdělávací aktivity bezplatně.